Дата: 7 февраля 2017 в 12:09, Обновлено 10 октября 2017 в 17:22

ЗАДАЧЫ ШКОЛЫ

НА 2017/2018 НАВУЧАЛЬНЫ ГОД

1.  ПАВЫСІЦЬ ЯКАСЦЬ АДУКАЦЫІ праз рацыянальнае выкарыстанне вучэбнага часу; удасканаленне прадметнага выкладання, падрыхтоўкі да выніковай атэстацыі і ЦТ; аб’ектыўнае ацэньванне вынікаў вучэбнай дзейнасці навучэнцаў.

2. УДАСКАНАЛІЦЬ ГРАМАДЗЯНСКА – ПАДРЫЯТЫЧНАЕ ВЫХАВАННЕ праз прыцягненне навучэнцаў да працы, сацыяльна – значымай дзейнасці; развіццё вучнёўскага самакіравання і валанцёрскага руху.

3. ПАВЫСІЦЬ ПРАФЕСІЙНА – ПЕДАГАГІЧНУЮ КАМПЕТЭНЦЫЮ ПЕДАГОГАЎ  праз   безупынную адукацыю і самаадукацыю, як у рамках павышэння кваліфікацыі, так і шляхам сеткавага ўзаемадзеяння педагагічных работнікаў паміж сабой і з навучэнцамі; праз  актуалізацыю і паглыбленне прадметных ведаў.

4. ПРАЦЯГВАЦЬ РАБОТУ ПА ЗАХАВАННЮ І ЎЗМАЦНЕННЮ ЗДАРОЎЯ НАВУЧЭНЦАЎ праз іх  максімальнае  прыцягненне да заняткаў фізкультурай і спортам; удасканаленне работы па пытаннях бяспекі жыццядзейнасці  і прафілактыкі шкодных звычак.

5. ПАЛЯПШЭННЕ МАТЭРЫЯЛЬНА-ТЭХНІЧНАЙ ЗАБЯСПЕЧАНАСЦІ АДУКАЦЫЙНАГА ПРАЦЭСУ шляхам абсталявання прадметных кабінетаў працы, пункта карэкцыйна – педагагічнай   дапамогі сучаснымі  сродкамі навучання.