Конкурс продлен! Принимайте участие!
Поздравляем с Днем учителя!
Отвечаем на ваши вопросы!
Домашнее задание на контроле!

Дата: 7 февраля 2017 в 12:09, Обновлено 10 сентября в 10:17

ЗАДАЧЫ ШКОЛЫ

НА 2018/2019 НАВУЧАЛЬНЫ ГОД

1. ПАВЫСІЦЬ ЯКАСЦЬ АДУКАЦЫІ праз удасканаленне самастойнай дзейнасці навучэнцаў на вучэбных занятках; павышэнне эфектыўнасці ўнутранага кантроля за арганізацыей адукацыйнага працэса.

2. УДАСКАНАЛІЦЬ ГРАМАДЗЯНСКА – ПАДРЫЯТЫЧНАЕ ВЫХАВАННЕ праз  фарміраванне ў навучэнцаў высокай  сацыяльнай і грамадзянскай адказнасці і любві да Малой Радзімы, прыцягненне іх  да працы, сацыяльна-значымай дзейнасці; удасканаленне сістэмы ўзаемадзеяння сям’і і школы, педагагічнай асветы бацькоў навучэнцаў.

3. ПАВЫСІЦЬ ПРАФЕСІЙНА-ПЕДАГАГІЧНУЮ КАМПЕТЭНЦЫЮ ПЕДАГОГАЎ  праз   безупынную адукацыю і самаадукацыю шляхам  сеткавага ўзаемадзеяння педагагічных работнікаў паміж сабой і з навучэнцамі, праз  актуалізацыю і паглыбленне прадметных ведаў.

4. ПРАЦЯГВАЦЬ РАБОТУ ПА ЗАХАВАННЮ І ЎЗМАЦНЕННЮ ЗДАРОЎЯ НАВУЧЭНЦАЎ праз іх  максімальнае  прыцягненне да заняткаў фізкультурай і спортам; удасканаленне работы па пытаннях бяспекі жыццядзейнасці  і прафілактыкі шкодных звычак.

5. ПАЛЕПШЫЦЬ МАТЭРЫЯЛЬНА-ТЭХНІЧНУЮ ЗАБЯСПЕЧАНАСЦЬ АДУКАЦЫЙНАГА ПРАЦЭСУ шляхам аснашчэння пункта карэкцыйна-педагагічнай   дапамогі і ГПД  сродкамі навучання і новым абсталяваннем, на 100% спартыўным інвентаром за кошт спонсараў і  іншых  крыніц фінансавання.